Open main menu
Home
Random
Nearby
Log in
Settings
About Kancolle Wiki
Disclaimers
Kancolle Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Drop List
(view source)
Revision as of 19:21, 16 April 2024
192 bytes removed
,
5 months ago
m
→Limited Time Drops
Line 31:
Line 31:
|'''{{GameUpdates|2023-11-28}}
|'''{{GameUpdates|2023-11-28}}
|-
|-
−
!
rowspan=2|
[[1-6]]
+
![[1-6]]
−
|B
−
|{{QuestRewardShip|Uzuki|small=true}}
−
|
−
|rowspan=2|'''{{GameUpdates|2021-06-22}}<br>{{GameUpdates|2024-04-10}}
−
|-
|J
|J
|{{QuestRewardShip|I-8|small=true}}
|{{QuestRewardShip|I-8|small=true}}
|
|
+
|'''{{GameUpdates|2021-06-22}}
|-
|-
!rowspan=2|[[2-2]]
!rowspan=2|[[2-2]]
Line 48:
Line 44:
|-
|-
|K (Boss)
|K (Boss)
−
|{{QuestRewardShip|
Sagiri
|small=true}} {{QuestRewardShip|
Yuugumo
|small=true}}<br>{{QuestRewardShip|Amatsukaze|small=true}}
+
|{{QuestRewardShip|
Uzuki
|small=true}} {{QuestRewardShip|
Sagiri
|small=true}}<br>{{QuestRewardShip|Amatsukaze|small=true}} {{QuestRewardShip|
Yuugumo
|small=true}}
−
|
{{QuestRewardShip|
Uzuki
|small=true}}
+
|
|-
|-
![[2-3]]
![[2-3]]
Line 83:
Line 79:
|{{QuestRewardShip|Sagiri|small=true}} {{QuestRewardShip|Amagiri|small=true}}<br>{{QuestRewardShip|Kamoi|small=true}}
|{{QuestRewardShip|Sagiri|small=true}} {{QuestRewardShip|Amagiri|small=true}}<br>{{QuestRewardShip|Kamoi|small=true}}
|{{QuestRewardShip|Jingei|small=true}} {{QuestRewardShip|Chougei|small=true}}
|{{QuestRewardShip|Jingei|small=true}} {{QuestRewardShip|Chougei|small=true}}
−
|-
−
![[3-4]]
−
|P (Boss)
−
|
−
|{{QuestRewardShip|Ranger|small=true}}
−
|'''{{GameUpdates|2023-11-02}}'''
|-
|-
![[7-2]]
![[7-2]]
Jigaraphale
39,945
edits