Open main menu
Home
Random
Nearby
Log in
Settings
About Kancolle Wiki
Disclaimers
Kancolle Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Early Spring 2024 Event/Info
(view source)
Revision as of 12:37, 1 February 2024
124 bytes added
,
8 months ago
m
→Involved Forces
Line 31:
Line 31:
! IJN Force Operation Tatsumaki
! IJN Force Operation Tatsumaki
|-
|-
−
! SS
+
! SS
attack force
|-
|-
| I-36, I-38, I-41, I-44, I-53
| I-36, I-38, I-41, I-44, I-53
+
|-
+
! Amphibious Tanks
+
|-
+
| [[wikipedia:Type 4 Ka-Tsu|''Type 4 Ka-Tsu'']] (2 per sub)
+
|-
+
! SS recon
+
|-
+
| I-10
+
|-
+
! SS intercepting force
+
|-
+
| Ro-104, Ro-105, Ro-106, Ro-107, Ro-108, Ro-112, Ro-116
|-
|-
! AS
! AS
|-
|-
| Tsukushi Maru
| Tsukushi Maru
−
|-
−
! Amphibious Tanks
−
|-
−
| [[wikipedia:Type 4 Ka-Tsu|''Type 4 Ka-Tsu'']] (2 per sub)
|}
|}
Jigaraphale
40,549
edits