Open main menu
Home
Random
Nearby
Log in
Settings
About Kancolle Wiki
Disclaimers
Kancolle Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
User:Ninnin/Sandbox/3
(view source)
Revision as of 18:46, 5 August 2022
123 bytes added
,
2 years ago
m
no edit summary
Line 167:
Line 167:
|-
|-
!Les Poulets !
!Les Poulets !
−
|{{QuestRewardEquip|Type 2 Reconnaissance Aircraft}}{{QuestRewardEquip|Type 0 Observation Seaplane}}{{QuestRewardEquip|Reppuu Model 11}}{{QuestRewardEquip|Type 21 Air Radar}}{{QuestRewardEquip|12cm Single Gun Mount}}{{QuestRewardEquip|46cm Triple Gun Mount}}{{QuestRewardEquip|12.7cm Twin High-angle Gun Mount}}{{QuestRewardEquip|Type 13 Air Radar}}{{QuestRewardEquip|25mm Twin Autocannon Mount}}{{QuestRewardEquip|25mm Triple Autocannon Mount}}{{QuestRewardEquip|Type 94 Depth Charge Projector}}{{QuestRewardEquip|Type 0 Fighter Model 21}}{{QuestRewardEquip|20.3cm (No.3) Twin Gun Mount}}{{QuestRewardEquip|8inch Triple Gun Mount Mk.9}}{{QuestRewardEquip|35.6cm Twin Gun Mount (Dazzle Camouflage)}}{{QuestRewardEquip|Prototype 51cm Twin Gun Mount}}
+
|{{QuestRewardEquip|Type 2 Reconnaissance Aircraft}}{{QuestRewardEquip|Type 0 Observation Seaplane}}{{QuestRewardEquip|Reppuu Model 11}}{{QuestRewardEquip|Type 21 Air Radar}}{{QuestRewardEquip|12cm Single Gun Mount}}{{QuestRewardEquip|46cm Triple Gun Mount}}{{QuestRewardEquip|12.7cm Twin High-angle Gun Mount}}{{QuestRewardEquip|Type 13 Air Radar}}{{QuestRewardEquip|25mm Twin Autocannon Mount}}{{QuestRewardEquip|25mm Triple Autocannon Mount}}{{QuestRewardEquip|Type 94 Depth Charge Projector}}{{QuestRewardEquip|Type 0 Fighter Model 21}}{{QuestRewardEquip|20.3cm (No.3) Twin Gun Mount}}{{QuestRewardEquip|8inch Triple Gun Mount Mk.9}}{{QuestRewardEquip|35.6cm Twin Gun Mount (Dazzle Camouflage)}}{{QuestRewardEquip|Prototype 51cm Twin Gun Mount
}}{{QuestRewardEquip|SK Radar
}}
|-
|-
!Penguin
!Penguin
Line 186:
Line 186:
!Le sel la...
!Le sel la...
|{{QuestRewardEquip|Mk.32 ASW Torpedo (Mk.2 Thrower)}}
|{{QuestRewardEquip|Mk.32 ASW Torpedo (Mk.2 Thrower)}}
+
|-
+
!SANIC
+
|{{QuestRewardEquip|Type 3 Active Sonar}}
|-
|-
!Minute Papillon
!Minute Papillon
−
|{{QuestRewardEquip|Type 96 Fighter}}
+
|{{QuestRewardEquip|Type 96 Fighter
}}{{QuestRewardEquip|Type 21 Air Radar Kai
}}
|}
|}
Jigaraphale
40,381
edits